Kdo pracuje v Metodickém centru Dobré rodiny?

O Martině Loutné


Martina vystudovala pedagogiku a má bohaté zkušenosti z oblasti sociální práce s dětmi, mládeží a jejich rodinami. Dlouhodobě se věnovala problematice závislostí. Realizovala preventivní programy pro učitele a žáky a studenty základních a středních škol. V Dobré rodině se podílí se na metodikách a rozvoji služeb v oblasti náhradní rodinné péče od roku 2012. Byla první ředitelkou Dobré rodiny.

Martina je také vyškolenou lektorkou programu PRIDE (Parent Resources for Information, Development and Education), připravuje žadatele o náhradní rodinnou péči a je administrátorkou rodinných konferencí. Má výcviky v arteterapii, respektujícím přístupu a dalších metodách.

Loutna MartinaBc. Martina Loutná
metodička příprav žadatelů a rozvoje služeb
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 773 083 117

O Alžbětě Hláskové


Alžběta má dlouholeté zkušenosti v oblasti péče o ohrožené děti, v 90. letech s manželem pomáhala začít samostatný život dospívajícím dětem opouštějícím dětské domovy či nefunkční rodiny. Rovněž má mnohaletou praxi s domácím vzděláváním dětí.

Původním povoláním je Alžběta rehabilitační pracovnice, v roce 2014 si doplnila vzdělání pro sociálně-právní ochranu dětí. Je průkopnicí pěstounské péče na přechodnou dobu, kterou jejich rodina poskytuje již od roku 2009. Péčí jejich rodiny prošlo už více než 15 dětí, má osobní zkušenosti také s osvojenými dětmi. Je autorkou projektu Narodit se do rodiny, jako lektorka připravila několik seminářů, které získaly akreditaci MPSV. Zároveň se díky svému vzdělání a zkušenostem věnuje oblasti neurobiologického vývoje dětí, správné manipulaci s kojenci, relaxaci pěstounů a hravým formám učení.

Spolupracuje se špičkovými odborníky pro oblasti související především s péčí o děti umístěné do pěstounské péče na přechodnou dobu.

Hlaskova AlzbetaAlžběta Hlásková
metodička pro pěstounskou péči na přechodnou dobu 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 736 611 272

O Petře Pávkové


Petra vystudovala speciální pedagogiku, obor defektologie, na Univerzitě Karlově v Praze. Absolvovala výcvik dyadické vývojové psychoterapie (DDP). Dlouhodobě se věnuje pěstounským a adoptivním rodinám. Má osobní zkušenosti s náhradní rodinnou péčí, stále čerpá ze zkušeností z České republiky i ze zahraničí. Specializuje se na kontakt dětí v náhradní péči s jejich biologickými příbuznými. Intenzivně se věnuje také romské problematice v náhradní rodinné péči.

Pavkova PetraPaedDr. Petra Pávková
metodička asistovaných kontaktů 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 776 666 519

O Janě Gajdošové


Jana je sociální pracovnice s víceletou zkušeností v oblasti náhradní rodinné péče a také doprovázející pracovnice. V Metodickém centru Dobré rodiny zpracovává témata související s přímou prací s pěstounskými rodinami.

Gajdosova JanaJana Gajdošová
metodička práce v rodině 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 778 499 114

O Liboru Lasákovi


Libor vystudoval bakalářský obor sociální patologie a prevence a magisterský obor sociální pedagogika zakončený s vyznamenáním. Dříve působil jako pedagogický asistent v základní škole pro děti s určitými vychovnými a vzdělávacími problémy či handicapem. V Dobré rodině působí jako metodik práce v rodině, lektor a doprovázející pracovník.

Lasak LiborMgr. Libor Lasák
metodik práce v rodině
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 724 123 463

Naše materiály

Kontakt

  • Dobrá rodina, o. p. s.
  • Klimentská 1246/1, Praha 1
  • IČ: 24286664
  • DIČ: CZ699004766
  • E-mail: mamdotaz@dobrarodina.cz
  • Telefon: +420 724 113 112 (po-pá 9-16 hod.)
  • Asociace Dítě a Rodina banner2 180x50

Dobrá rodina v médiích

Log in

create an account