Spolupracujeme s úřady na hledání dobré praxe

System PP optSnažíme se o otevřenou komunikaci a profesionální přístup při hledání řešení pro konkrétní dítě - za spolupráce pěstounské rodiny, úřadu a nás jako doprovázející organizace.

Společně nastavujeme zpracování historie dítěte a nastavení kontaktů s původní rodinou dítěte. Konzultujeme doprovázení rodin i služby, které poskytujeme. Oceňujeme i spolupráci s dalšími subjekty a odborníky, které pomáhají při práci s rodinou.

Zveme pracovníky OSPOD k nám do našich poboček na společné řešení případů, případně se účastníme společných setkání přímo na OSPOD. Tam také zasíláme pravidelné půlroční zprávy o výkonu pěstounské péče.

Vzděláváme i pěstounské rodiny doprovázené OSPOD či jinými organizacemi.

System PP optS krajskými úřady i OSPOD řešíme zájemce o náhradní rodinnou péči (pěstouny i osvojitele) a žadatele, kteří u nás realizují odborné přípravy v rozsahu 48 a 72 hodin. Pomáháme úřadům při kampaních a osvětě pro zviditelnění témat ohrožených dětí a náhradních rodin a pro získávání nových náhradních rodičů - zejména dlouhodobých pěstounů.

Aktivně se zapojujeme do komunitního plánování v obcích a při tvorbě střednědobých a akčních plánů rozvoje. Realizujeme akreditovaná vzdělávání MPSV pro sociální pracovníky v oblasti práce s rodinou a specializace v náhradní rodinné péči.

Vzděláváme a uskutečňujeme intervize psychologů a terapeutů, kteří mají zájem rozvíjet specializaci na děti, které zažily trauma, prošly týráním, zanedbáváním a zneužíváním a vyrůstají mimo svoji původní rodinu. Vzhledem k celorepublikové působnosti spolupracujeme na rozvoji a dostupnosti služeb v daném regionu (odborná pomoc, dobrovolnictví atp.).

Chcete-li s námi také navázat spolupráci nebo se jen na něco zeptat, určitě se nám ozvěte! Na vaše podněty se bude těšit naše koordinátorka Martina Loutná.

Bc. Martina Loutná
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: +420 773 083 117

Zajímáme se o výzkumy a analýzy

Kontakt

  • Dobrá rodina, o. p. s.
  • Klimentská 1246/1, Praha 1
  • IČ: 24286664
  • DIČ: CZ699004766
  • E-mail: mamdotaz@dobrarodina.cz
  • Telefon: +420 724 113 112 (po-pá 9-16 hod.)
  • Asociace Dítě a Rodina banner2 180x50

Dobrá rodina v médiích

Log in

create an account