Dobrovolnice Tereza: Víkend s Dobrou rodinou byl nacpaný pozitivní energií

Tereza s námi spolupracuje od srpna 2015. Do Dobré rodiny ji nasměrovala jedna z pracovnic orgánu sociálně-právní ochrany dětí, kde plnila svou školní praxi. Na tamním oddělení náhradní rodinné péče Tereza získala širší povědomí o pěstounské péči a rozhodla se své znalosti prohloubit zkušenostmi přímo z terénu.

Na Tereze si velmi ceníme, že kromě chuti pomáhat má i odborné znalosti z oblasti pěstounské péče. Ty získala nejen při studiu příbuzného oboru, ale především díky svému skutečnému zájmu o efektivní pomoc ohroženým dětem. Pěstouni, kteří s Terezou spolupracují, si chválí její komunikativnost, ochotu a milé vystupování. My v Dobré rodině s tím plně souhlasíme a jsme pyšní na to, že osobnosti typu Terezy máme ve svém dobrovolnickém týmu.


Jak probíhá moje pomoc?

Přibližně jednou do týdne hlídám pěstounce na přechodnou dobu devítiměsíčního chlapečka. Občas také hlídám děti pěstounů během vzdělávacích seminářů v regionální pobočce Dobré rodiny. Zúčastnila jsem se i víkendového pobytu pro pěstouny na přechodnou dobu.

Jaká byla moje úplně první zkušenost v Dobré rodině?

Mojí první dobrovolnickou činností bylo hlídání tříletého chlapečka v dlouhodobé pěstounské péči během návštěvy pěstounky u lékaře. Hráli jsme si spolu na hřišti.

Jaká zajímavá situace mě jako dobrovolnici v Dobré rodině potkala?

Velmi zajímavou zkušeností pro mně bylo dobrovolničení během víkendového vzdělávacího pobytu pěstounů na přechodnou dobu. Tento víkend byl doslova "nacpaný" zajímavými situacemi (především pro mně, která se cítila jako "Alenka v říši divů") a pozitivní energií.

Jak mě Dobrá rodina jako dobrovolnici při těchto činnostech podporuje?

Přístup pracovníků Dobré rodiny je naprosto báječný. Jsou velmi vstřícní, laskaví a příjde mi, že vždy pozitivně naladění (zajímalo by mě, jak to dělají). Po dobu svého dobrovolničení jsem několikrát využila možnosti zúčastnit se odborného semináře určeného pěstounům, které Dobrá rodina nabízí svým dobrovolníkům zdarma. Získané informace jsou pro mě vždy velmi přínosné.


Jsme rádi, že máme Terezu ve svých řadách, a uvítáme všechny další ochotné dobrovolníky, kteří by se k nám chtěli přidat. Pomáhat můžete nepravidelně, zcela podle svých časových možností - smysl má každá minuta vaší pomoci. Napište nebo zavolejte Šárce Lacinové (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 727 840 591). Těšíme se na vás!

Kontakt

  • Dobrá rodina, o. p. s.
  • Klimentská 1246/1, Praha 1
  • IČ: 24286664
  • DIČ: CZ699004766
  • E-mail: mamdotaz@dobrarodina.cz
  • Telefon: +420 724 113 112 (po-pá 9-16 hod.)
  • Asociace Dítě a Rodina banner2 180x50

Dobrá rodina v médiích

Log in

create an account