Pěstounka si půjčila, aby mohla těžce postiženému Matějovi koupit kočárek

EDIT: Přispěli jste 5 500,-! Všem dárcům moc děkujeme!

Příběhy obrovské obětavosti a lásky, které žijí naši pěstouni, jsou neuvěřitelné.

Matej pomahame minPaní Dana má v pěstounské péči dva kluky. Mladší Matěj má těžké kombinované postižení, je omezený pohybově a navíc nevidí a neslyší. Čím je starší, tím náročnější je péče o něj. Pěstounka potřebuje nejen víc síly, ale i finančních prostředků.

Aby mohla s Matějem manipulovat a aby se sám Matěj cítil dobře, bylo nutností koupit speciální kočár. Ten ale stojí 28 tisíc a pojišťovna na něj nepřispívá. Tolik peněz pěstounka neměla. Přestože použila všechny své úspory, musela si na kočár zbytek peněz půjčit.

Jak pěstounka sama říká, koupě kočáru určitě nelituje. Matěj je díky němu spokojenější, může se snáze pohybovat doma a užívat si venkovních procházek. Podle pěstounky je posun obrovský.

Peníze ale v rodině citelně chybí.

Úspory chtěla totiž pěstounka použít na vybavení studentského pokoje pro staršího Jakuba, který bude letos končit devátou třídu. Rodina bydlí ve velmi malém bytě, a tak chtěla novým nábytkem vytvořit Jakubovi alespoň příjemný kout k učení. Na to ale teď bohužel nejsou prostředky.

Pomůžete také vy?

Rodina Dany není z námi doprovázených rodin jediná, která potřebuje pomoci. V našich možnostech proto není pěstounce kočár zaplatit. Přispěli jsme na něj alespoň částkou 5 tisíc korun a rozhodli se otevřít tuto sbírku.

Pokud chcete rodině pomoci, po celý říjen můžete posílat peníze na náš sbírkový účet. Do poznámky prosím nezapomeňte uvést heslo "kočárek"! O průběhu sbírky vás budeme pravidelně informovat.

Slibujeme, že každou korunu, která pod označením "kočárek" na účet dorazí, odevzdáme Daně, Matějovi a Jakubovi. A za rodinu vám můžeme slíbit, že vaše peníze budou využity opravdu smysluplně.

Za celou rodinu předem děkujeme!

Číslo účtu: 2200481776/2010 (Fio banka)

Do poznámky uveďte "kočárek"!

Rodina koupila u společnosti Meyra tento kočárek (odkaz na stránky prodejce).

Faktura (omlouváme se za zhoršenou kvalitu) zde:

Faktura min


Z důvodu zachování anonymity rodiny byla jména v příběhu změněna.

 

Kontakt

  • Dobrá rodina, o. p. s.
  • Klimentská 1246/1, Praha 1
  • IČ: 24286664
  • DIČ: CZ699004766
  • E-mail: mamdotaz@dobrarodina.cz
  • Telefon: +420 724 113 112
  • Asociace Dítě a Rodina banner2 180x50

Dobrá rodina v médiích

Log in

create an account