Děkujeme! (Po)vánoční překvapení pro 120 dětí z pěstounských rodin

Letošní Advent přinesl našim pěstounským rodinám i jedno velké překvapení. Ozvali se nám totiž Rodinné centrum Letná a římskokatolická farnost v Moravském Krumlově, že by chtěli pěstounskou péči podpořit a darovat dětem vánoční dárky.

Dohromady skoro 130 dětí vyrůstajících v pěstounské péči dostalo dárkovou krabici jen pro sebe. Ty zářící oči bychom vám přáli vidět :-)

Měli jsme velikou radost i z toho, že dárci připravili i dárky pro starší děti, na které se často nedostane. Tyhle "děti" tak byly extra překvapené...

Všechny děti, které balíčky dostaly, byly bez výjimky nadšené. I pěstouni většinou nevěřícně kroutili hlavou - poprvé, když zjistili, že někomu vůbec stojí za to takovou akci uspořádat, a podruhé když viděli obsah balíčku. Vůbec se nejednalo o žádné drobnosti jako propiska a bonbóny, každý balík obsahoval velkou spoustu dárků. Byl to úžasný pocit sledovat radost dětí, které vytahovaly jednu věc po druhé, z každé se těšily a navíc ještě zjistily, že v krabici čekají další a další dárky.

Popisovat radost každého dítěte by vydalo na hodně a hodně papírů, ale rádi bychom se s vámi podělili alespoň o pár konkrétních zážitků.

5tiletý David miluje dinosaury – otevřel krabici a byli tam! Nemáme ponětí, jak se tam dostali, protože v žádné jiné krabici, do které jsme měli možnost nahlédnout, nebyli. Dáda skoro nevěřil, že jsou pro něj, ale přáli bychom všem vidět jeho radost, když zjistil, že jsou JEHO. A taky bych všem přáli vidět nevěřícné pohledy jeho babičky a dědy... Vždyť ti, co dárky poslali, to přece nemohli vědět... :-)

11tiletý Ondra vůbec nepřipomíná 11tiletého kluka. Vyrostl a zmužněl dříve než jeho vrstevníci a 11 let by mu rozhodně nikdo nehádal. Když otevřel krabici s dárky, přiznáme se, že jsme se docela lekli, protože z ní začal vytahovat oblečení – a i sám Ondra se tvářil značně skepticky. Máme úplně jinou představu o velikosti oblečení pro 11tiletého kluka, proto jsme ani my, ani jeho babička s dědou nevěřili svým očím, když tričko, kalhoty i kraťasy padly přesně na jeho figuru! Smekáme před dárci, tohle jsme opravdu nečekali.

A v neposlední řadě 10tiletá parádnice Johanka. Vůbec se nedivila, že v krabici našla kabelku, peněženku a neuvěřitelné množství náhrdelníků a náušnic. Zato její babička s dědou oněměli úžasem, když Johi vytahovala jeden šperk za druhým, a střídavě zdobila sebe s babičkou a nadšeně objímala dědu. Přiznáme se, že jsem měli co dělat, abychom schovali dojetí...

Vůbec netušíme, jak se to "sběratelům" dárků podařilo, ale skoro bychom dali ruku do ohně za to, že i pěstouni na chvilku zaváhali, jestli Ježíšek přece jen neexistuje...

Někteří pěstouni se ptali, komu můžou poslat děkovný dopis – jsme dohodnutí, že jej pošlou nám a my už jej vám, dárcům, doručíme. :-)

Milí úžasní dárci a milé organizátorky z Rodinného centra Letná a z římskokatolické farnosti Moravský Krumlov, opravdu vám děkujeme. Za úžasnou organizaci, krásné dárky a především to, že jste rodinám i nám všem v Dobré rodině zase potvrdili, kolik okolo sebe máme skvělých lidí ochotných pomáhat.

DĚKUJEME!

Pěstounské rodiny a my všichni z Dobré rodiny

P. S.: Podívejte se v galerii, jaký dopis našel vedle krásných dárků v jednom z balíčků desetiletý Kuba!

Kontakt

  • Dobrá rodina, o. p. s.
  • Klimentská 1246/1, Praha 1
  • IČ: 24286664
  • DIČ: CZ699004766
  • E-mail: mamdotaz@dobrarodina.cz
  • Telefon: +420 724 113 112
  • Asociace Dítě a Rodina banner2 180x50

Dobrá rodina v médiích

Log in

create an account