Galerie: Jak jsme se měli s jednadvaceti táborníky, oslíkem a poníkem

Léto je u nás v Dobré rodině plné táborů.:-) Tentokrát jsme vyrazili na příměstský tábor s 21 mladšími táborníky z našich pěstounských rodin na Jablonecku.

Děti si užily "ode všeho" kousek". Cestovali jsme pěšky, autobusem i vlakem a zážitků bylo tolik, že se do pár řádků rozhodně nevejdou.:-)

V pondělí jsme byli v krásném lesním srubu v Jesenném, kde se děti učily táborničení a zdravovědě.

V úterý jsme vyšlápli na farmu Vyšehrad v blízkosti Jablonce, kde u dětí měli největší úspěch oslík Evička a poník Lucinka. Málem jsme si je odvedli jako další táborníky!

Ve středu jsme podnikli vzdálenější výlet do Bakova nad Jizerou na zříceninu Zvířetice. Tam bylo největším zážitkem vyprávění průvodkyně o místní historii formou pohádky. A taky samozřejmě následná odměna - za správné zjištění počtu schodů na věž, kterou kdysi dávno pobořil strašlivý drak.

Čtvrtek byl v duchu poznání našeho nejbližšího okolí. Byli jsme na rozhledně Nisanka, a viděli tak hezky z výšky celý náš Jablonec. A pak jsme slezli zase dolů a doputovali přímo až k pramenu Nisy. Děti prokázaly svoji kreativitu při stavbách lesních zámků pro osvobození zakletých princezen a i kluci si přišli na své při návštěvě muzea obrněné techniky - asi si umíte představit, že nadšení bylo obrovské.

Poslední den, pátek, pak byl sportovní. Rozbili jsme olympijskou vesnici ve sportovním areálu Srnčí důl a děti bojovaly vskutku statečně. Byly všechny skvělé v disciplínách, které je nijak nezaskočily - slalom, ledové kry, švihadlo, hádanky a skoky. Také žádný ze zástupci jednotlivých pěstounských zemí :-) neodcházel z olympiády bez cenných čokoládových kovů!

Na úplný závěr týdne jsme se, ač neradi, rozloučili po táboráku hezkými projevy vzájemných milých slov, kdy nás děti skutečně překvapily, jak jsou ke svým kamarádům pozorné a všímavé. Rozdali jsme také osvědčení Bezva kamarádství a kouzelné bobule (žvýkačky :-), abychom spolu příští rok zase strávili pěkný čas. Těšíme se už teď!

A zanedlouho už nás s celým jabloneckým týmem čeká další tábor, tentokrát s většími dětmi. Sledujte naše stránky, zase se vám přihlásíme s reportáží :-)

Krásné léto všem!

Kontakt

  • Dobrá rodina, o. p. s.
  • Klimentská 1246/1, Praha 1
  • IČ: 24286664
  • DIČ: CZ699004766
  • E-mail: mamdotaz@dobrarodina.cz
  • Telefon: +420 724 113 112 (po-pá 9-16 hod.)
  • Asociace Dítě a Rodina banner2 180x50

Dobrá rodina v médiích

Log in

create an account