Galerie: Adventní výlet do Kryštofova Údolí s pěstouny, dětmi a fenkou Lili

"Pojeďte s námi v čase Adventu vlakem do Kryštofova Údolí," napsali jsme pěstounům jabloneckého regionu do pozvánky na společné setkání v sobotu 9. prosince. A lákat jsme tu bezvadnou partu dospělých a dětí vůbec nemuseli.

Slibované vyprávění veselých zážitků jsme nahradili reálnými, kdy jsme si i vlastními silami připravili nejedno překvapení. Tím byl mimořádný Mikulášský historický vlak s parní lokomotivou, který byl nadšenci nadupaný do posledního místečka. Jak se našim pěstounům do něj podařilo "nacpat" i s kočárky, je zázrak. Následná ztráta asi deseti účastníků (včetně organizátorek) byla také unikátní.

Ze slibované procházky alejí z nádraží do Kryštofova Údolí bylo nakonec něco mezi sáňkařskou dráhou a klouzačkou. Veselý hostinský v místním penzionu nám skvělou náladu ještě zvedl svojí bezprostředností a výbornou kuchyní, kdy za jeho palačinkami nebyly naše děti vůbec vidět. Dobrorodinná parta se mu moc líbila a uprosil nás na společné pění koled :-), za což děti odměnil čokoládou. A čtyřnohá účastnice fenka Lili byla pasována za umělkyni a canisterapeutku v jednom. Předvedla nám totiž se svojí Bárou krásné agility vystoupení.

Kryštofovo Údolí je malebným koutem našeho kraje. Orloj, Muzeum betlémů, Dům řemesel, Prvorepubliková kavárna... To všechno jsme si v tom adventně společně stráveném čase s poletujícím sněhem a dovádějícími dětmi krásně užili.

Za všechny doprovázející pracovnice napsala Hanka Krámská, koordinátorka pro Liberecký kraj

Kontakt

  • Dobrá rodina, o. p. s.
  • Klimentská 1246/1, Praha 1
  • IČ: 24286664
  • DIČ: CZ699004766
  • E-mail: mamdotaz@dobrarodina.cz
  • Telefon: +420 724 113 112 (po-pá 9-16 hod.)
  • Asociace Dítě a Rodina banner2 180x50

Dobrá rodina v médiích

Log in

create an account