Vánoční dárky pro děti z pěstounských rodin. Děkujeme milým dárcům!

Chceme ze srdce poděkovat RC Letná a všem milým dárcům za vánoční krabice pro děti z pěstounských rodin. Zní to jako klišé, ale tu radost dětí bychom vám přáli vidět! Už jen ten první moment, když jsme se ve dveřích objevili s vánočně zabalenou krabicí... Některé děti krabici ani neunesly a to víc nás popoháněly, ať už se můžou vrhnout do rozbalování.:-)

Jak vypadalo rozbalování, si asi umíte představit - mladší děti většinou obal co nejrychleji roztrhaly, aby se už hlavně dostaly k dárečkům. Starší děti pak naopak pečlivě rozvazovaly stužky a odlepovaly lepenky, aby si rozbalování užily co nejdéle. S dětmi radost sdíleli pěstouni, kteří si rozbalování dárků samozřejmě nemohli nechat ujít! A nedočkaví, co asi v balíčcích je, byli někdy úplně stejně jako děti.:-) To se vám přece nestává každý den, že dostanete tak krásný balíček od tajemného dárce!

Úžasné bylo, že v mnoha balíčcích byly pro děti také dopisy od dárců. Na většině se podílely i děti a o to byly dopisy hezčí. "Tento obrázek (domeček se zahrádkou) jsem nakreslila pro tebe. Přeji ti krásné Vánoce, posíláme ti pusinku a ať se ti dárek líbí," stálo třeba v jednom přání od 4,5leté Lindy. Nádhera, ne?

Na jiných přáních se podílela dokonce úplně celá rodina. "Milý vánoční Kamaráde, přejeme ti krásné Vánoce. Myslíme na tebe a doufáme, že se ti bude dárek líbit. Tereza, Julča, Kuba a Tomáš," stálo v jiném přání...

Krásně upřímné pak byly vzkazy od studentů Malostranského gymnázia, kteří se se svými třídami do vánočních krabic také zapojili. "Čau Lukáši, doufáme, že si dárky užiješ (a jídlo!)! A pokud to CD není tvůj styl, tak tě chápeme a nevadí to, protože hlavní dárek to není. Měj se dobře a užij si Vánoce," napsala sexta A.:-)

Radost z obsahu balíčků byla veliká. Děti braly do rukou jednu věc po druhé a ukazovaly ji s nadšením pěstounům i nám. Každé autíčko, samolepky, sponky, figurky, puzzle, korále, blok, hrneček nebo knížka sklidily velký úspěch.

Může se zdát, že vzkazy i samotné dárky jsou maličkostí. Pro tyto děti a rodiny tomu tak ale rozhodně není. Děti, které v náhradních rodinách vyrůstají, velmi často bojují s nízkou sebedůvěrou. Mají v sobě uložené, že jsou asi něčím "špatné" nebo "pokažené", když se ani jejich vlastní máma o ně nestará... S dospělými mají za sebou velmi smutné zkušenosti. Zažily jejich nezájem, někdy dokonce týrání, zneužívání nebo zanedbávání. Obnovovat v těchto dětech důvěru v sebe i ostatní je velmi těžké. Pro takové dítě je proto úžasnou vzpruhou, že někomu (navíc úplně cizímu!) stojí za to, aby pro ně připravil vánoční dárek - a dal si na něm třeba tolik záležet!

Moc nás těší, že se zapojili jednotlivci, rodiny, školní třídy i firmy. Úžasné také bylo, že v několika balíčcích byla i pozornost pro pěstouny... Křížovky, káva nebo bonboniéra moc potěšily.

Všem milým dárcům bychom chtěli opravdu ze srdce poděkovat. Děkujeme nejen za krásné dárky, ale především za možnost našim rodinám pocítit, kolik je na světě lidí připravených pomoci. Děkujeme!

Kontakt

  • Dobrá rodina, o. p. s.
  • Klimentská 1246/1, Praha 1
  • IČ: 24286664
  • DIČ: CZ699004766
  • E-mail: mamdotaz@dobrarodina.cz
  • Telefon: +420 724 113 112 (po-pá 9-16 hod.)
  • Asociace Dítě a Rodina banner2 180x50

Dobrá rodina v médiích

Log in

create an account