Poděkování adoptivních rodičů: Pěstounům i sociálním pracovníkům

 

"Dobrý den,
od poloviny února máme holčičku na základě předběžného opatření ve své péči a již koncem února máme stání u soudu ve věci předadopční péče a moc se těšíme, že zatím vše jde celkem hladce (snad to nezařekneme).

Přesto, že ještě zdaleka nejsme u konce všeho vyřizování a to hlavní teprve začíná, chtěli bychom se ještě jednou moc poděkovat všem zúčastněným stranám za odborné informace, procesní pomoc a zejména za vstřícnost a morální podporu.

Z různých stran jsme byli připravování na různé nástrahy, které nás v procesu adopce můžou čekat, zatím jsme ovšem měli velké štěstí a opravdu velice pozitivní zkušenosti, co se nám zdá být až neuvěřitelné, když si uvědomíme, s kolika lidmi a institucemi jsme přišli do kontaktu.

Speciálně chceme poděkovat přechodným pěstounům, kteří se o naši holčičku od jejího narození starali a díky kterým je zdravým a krásným miminkem. Taky jim moc děkujeme za jejich profesionalitu, srdečnost a odhodlanost. Jsme přesvědčeni, že v zájmu holčičky a nás neustále šli nad rámec svých povinností a taky díky nim si holčička na nás velice rychle zvykla.

Velice děkujeme taky paní sociální pracovnici z OSPOD, která vytvořila fantastické podmínky pro předání jak pro nás, tak pro přechodné pěstouny a zejména nám velice pomohla s dokumenty pro soud. Zejména díky její pomoci nám soud návrh na předběžné opatření schválil (soud návrh po právní stránce hodnotil jako perfektní a paní sociální pracovnice navíc na soud pravidelně volala, aby co nejdříve zjistila stav věci).

Hodně chceme poděkovat taky Dobré rodině, u které jsme absolvovali předadopční přípravu a která nás neustále podporuje i nadále a pomáhá nám přesto, že to není jejich povinnost.

Děkujeme taky pracovníkům městského úřadu, kteří nás pro holčičku vybrali:), ale taky úřednicím z magistrátu, od kterých jsme vždy cítili podporu a vstřícnost.

Celkově cítíme ze všech stran velkou snahu pomoct dítěti, a tím taky nám, za což všem moc děkujeme."

A my moc děkujeme za nádherný dopis...

Kontakt

  • Dobrá rodina, o. p. s.
  • Klimentská 1246/1, Praha 1
  • IČ: 24286664
  • DIČ: CZ699004766
  • E-mail: mamdotaz@dobrarodina.cz
  • Telefon: +420 724 113 112 (po-pá 9-16 hod.)
  • Asociace Dítě a Rodina banner2 180x50

Dobrá rodina v médiích

Log in

create an account