Galerie: Na příměstském táboře jsme se ochladili na výletě do jeskyně

Na Liberecku jsme letošní léto uspořádali hned dva příměstské tábory - jeden červencový pro mladší a druhý srpnový pro starší děti. Zase jsme se na něj těšili a celý si ho kamarádsky užili. I když nás po celý týden zmáhaly teplotní rekordy, ani se nám na závěr nechtělo nikomu domů a trochu jsme plánovali, co takový příměšťák udělat třeba i v zimě :-).

I tento týden jsme měli spoustu zážitků. Nejen dopravních, kulturních, turistických, výtvarných a sportovních. Zažili jsme i několik zvláštních dobrodružství, nad kterými jsme se opakovaně při vyprávění zasmáli.

Viděli jsme toho opravdu dost a zase o fous víc poznali ten náš ze všech nejkrásnější kraj, protože v něm žijeme :-).

Byli jsme v Kryštofově Údolí s orlojem, viaduktem, domem řemesel a muzeem betlémů a hraček. V úterý jsme cestovali vlakem do Tanvaldu, pěšky Palackého stezkou do Velkých Hamrů, kde nám skvělý průvodce ukázal spoustu starých aut a retro předmětů. Následující výšlap přes Černostudniční hřeben byl vskutku výživný, ale jako správní horští kamzíci jsme se mu jen tak nepoddali.

Ve středu pak byla úžasná návštěva dominanty našeho kraje, kterou je bezpochyby Ještěd. Lanovka nám pomohla překonat převýšení, pro většinu z nás parádní zážitek :-). Sestup dolů pak už byl hračkou. Ve čtvrtek jsme se vydali do Bozkovských jeskyní, alespoň jsme se trochu ochladili a zároveň překonali teplotní rozdíl z 35 na 8 stupňů Celsia.

A poslední den jsme se tradičně chystali uspořádat olympiádu ve sportovním areálu Srnčí důl, ale už po několikáté nám ji zhatil déšť. Proto děti čekalo překvapení, a naše napínání, o co se jedná, bylo pro některé kamarády velkou výzvou. Dinopark byl parádní, navíc naši skvělí kamarádi zvládli i připravený kvíz a výtvarničení, z čehož bylo poznat, jak bedlivě v Dinoparku vše sledovali. Řád zlatého dinosaura tak nikoho neminul :-).

A pak už ... odměny, pamětní listy, malé překvapení a ahóóój, za rok zase!

Hanka Krámská, koordinátorka pro Liberecký kraj

Kontakt

  • Dobrá rodina, o. p. s.
  • Klimentská 1246/1, Praha 1
  • IČ: 24286664
  • DIČ: CZ699004766
  • E-mail: mamdotaz@dobrarodina.cz
  • Telefon: +420 724 113 112 (po-pá 9-16 hod.)
  • Asociace Dítě a Rodina banner2 180x50

Dobrá rodina v médiích

Log in

create an account