Poklad na Stříbrném jezeře – tedy v kempu Stříbrný rybník

 

Jít poslepu a nechat se někým vést za ruku, důvěřovat a prožít si pád důvěry nebo přemýšlet o svém talentu, a tak trochu třeba i o budoucím povolání. To všechno a mnohem víc si vyzkoušely děti během prázdninového pobytu v kempu Stříbrný rybník v Hradci Králové. I když už na nás volají školní i pracovní povinnosti, ještě si chceme v babím létu na to prázdninové zavzpomínat…

 

Co všechno se vešlo do 6ti společných dní? Nesměla chybět letní klasika jako koupání a další zábava, ale hlavní cíl tkvěl i v práci se sebou samým a uvědomění si důležitých hodnot. A k tomu báječně posloužil zážitek – to byl ten poklad, který jsme na Stříbrném rybníku opravdu našli. J

„Program jsme připravovali pro skupinu ve věku 12-16 let, takže v programu jsme mohli zařadit i odvážnější aktivity. Třeba vysoké lanové překážky. Žádný z takových prožitků tam ale nebyl jen tak pro zážitek samý, vždy jsme jím mohli dokázat a probrat nějakou důležitou hodnotu. V případě vysokých lan třeba budování důvěry a schopnost překonávat překážky,“ popisuje Martina Novotná z Dobré rodiny za celý Královéhradecký tým.

V různých aktivitách táborníci diskutovali o svých právech, která jsou pro děti z pěstounských rodin podstatná. „Je důležité se bavit o minulosti dětí, o tom, jak vnímají svou přítomnost i budoucnost. Vzájemně mohly sdílet, jak vše chápou, jak ony samy dané právo mají naplněno a co mohou udělat pro případnou změnu,“ dodává Martina Novotná.

Sečteno a podtrženo, děti si odnesly spousty zážitků, mohou o nich vyprávět ve škole i dále přemýšlet. A naším velkým oceněním je fakt, že jsme nadchly i děti, které jinak platí za malé lumpíky, že jsme bohatý program zvládli bez kázeňských problémů a posunuli účastníky k jejich dalším výzvám. Mnohé z nich totiž čeká třeba přechod na střední školu nebo do většího města. Držíme palce a těšíme se zase za rok.

A na závěr ještě jedno velké poděkování. Pobyt byl podpořen z Nadačního fondu Avast – děkujeme, bez vás by to nešlo!

Kontakt

  • Dobrá rodina, o. p. s.
  • Klimentská 1246/1, Praha 1
  • IČ: 24286664
  • DIČ: CZ699004766
  • E-mail: mamdotaz@dobrarodina.cz
  • Telefon: +420 724 113 112 (po-pá 9-16 hod.)
  • Asociace Dítě a Rodina banner2 180x50

Dobrá rodina v médiích

Log in

create an account