Informace k aktuální situaci v souvislosti s výskytem koronaviru - aktuálně k 17. 3. 2020

Vzhledem k aktuální situaci přijala Dobrá rodina o.p.s. základní preventivní opatření, která se vztahují jak na zaměstnance organizace a jejich práci, tak na klienty. Vyjádření čtěte dále v článku.


1. Hromadné akce, pořádané Dobrou rodinou, o.p.s. jsou do konce dubna 2020 zrušeny.
Jedná se především o vzdělávací akce, kluby, apod. O jejich náhradě, bude-li to možné, budou klienti včas informováni.

2. Všichni zaměstnanci Dobré rodiny, o.p.s.,

 1. mají nařízenou práci z domova, pokud se vrátili ze zahraničí /a to po dobu 14 dnů/,
 2. pokud jsou nachlazení, mají povinnou práci z domova /o čemž budou informovat klienty a domluví s nimi režim spolupráce do doby jejich uzdravení/,
 3. všichni ostatní zaměstnanci mají doporučenou práci z domova souběžně s týmovou domluvou o zachování chodu všech důležitých činností Dobré rodiny.

3. Prosíme klienty, aby:

 1. v případě návratu ze zahraničí informovali doprovázející sociální pracovníky o svém pobytu v zahraničí /nikoli jen z Itálie, ale odkudkoli/ a domluvili se s nimi na případném režimu spolupráce v dalších 14 dnech po návratu ze zahraničí,
 2. aby v případě nachlazení jakéhokoli člena domácnosti informovali své doprovázející pracovníky a domluvili se s nimi individuálně.

4. S ohledem na aktuální krizovou situaci, nouzový stav a na základě rozhodnutí ředitele Dobré rodiny, o.p.s. budou povinné konzultace realizovány telefonicky. Domluvené terapie tam, kde je to možné, proběhnou telefonicky nebo přes skype, ostatní budou odloženy. S ohledem na ochranu zdraví dětí byly taktéž asistované kontakty pozastaveny a odsunuty na dobu, kdy bude možné bezpečně pro všechny zúčastněné osoby realizovat. Více dokument FAQ.

5. Naše pobočky jsou momentálně pro veřejnost uzavřené. 

 

V případě zájmu o další informace prosíme klienty i veřejnost, aby se obraceli buď na relevantní zaměstnance Dobré rodiny, o.p.s. /doprovázející pracovníci, regionální koordinátoři, případně vedení společnosti – kontakty jsou dostupné na internetových stránkách společnosti/, případně aby poslali dotaz na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Jménem celého týmu Dobré rodiny děkujeme za respektování přijatých opatření a přejeme všem pevné zdraví!


Zdeněk Soudný
ředitel

Kontakt

 • Dobrá rodina, o. p. s.
 • Klimentská 1246/1, Praha 1
 • IČ: 24286664
 • DIČ: CZ699004766
 • E-mail: mamdotaz@dobrarodina.cz
 • Telefon: +420 724 113 112 (po-pá 9-16 hod.)
 • Asociace Dítě a Rodina banner2 180x50

Dobrá rodina v médiích

Log in

create an account