Blog

Identita adoptovaného dítěte a význam původní rodiny

Příběh Terezy Kratochvílové začal před mnoha lety v porodnici, kde ji bohužel z vážných důvodů opustila její biologická matka. Následně byla ve třech týdnech přijata náhradními rodiči a adoptována. Tereza ve velmi otevřeném rozhovoru s Martinou Loutnou sdílí podrobnosti svého příběhu. Jedno z důležitých témat, které otvírají, se týká také změny křestního jména u adoptovaných dětí. Proč to není vždy dobré řešení?

V další části rozhovoru představuje Tereza své dvě knížky, které napsala. První kniha s názvem Holka ze sekáče už byla vydána před několika lety. Ale může být pro mnoho rodičů i dětí v adopci nebo pěstounské péči stále velmi přínosná a aktuální.  Nová knížka s názvem My jsme svět je leporelo pro ty nejmenší děti vyrůstající v náhradních rodinách.

Tereza dále mluví velmi otevřeně o změně, která se jí udála v životě v souvislosti s tím, že je sama mámou. Jak ji tyto události vrací k jejím vlastním zraněním z dětství, ať už to bylo těsně po porodu nebo později. Ale hlavně, jak se jí daří tato zranění postupně díky práci na sobě a vlastní dceři léčit.

Poslední část rozhovoru byla věnována odpovědím na dotazy, které přicházely během živého vysílání na facebooku nebo youtube.

Tento podcast mohl vzniknout díky podpoře z dotačního programu Rodina, který financuje Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Aktivity projektu Budeme rodinou náhradní! Získání nových náhradních rodičů, podpora rodin se svěřenými dětmi, jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.
Rubriky