Blog

Za obrem Mázou do lesoparku Horka

Probuďte spícího obra Mázu

Kraj:

Liberecký

Náročnost:

nízká, kočárky nejlépe terénní (cesta lesem)

Proč se vydat na tento výlet?

„Každý, kdo byl někdy dítětem, si jistě představoval, jaké by asi bylo potkat opravdového obra. Vím o jednom jménem Máza, který bydlí ve Světlé pod Ještědem. Když ho vzbudíte, bývá někdy trochu nevrlý, ale nakonec se s každým skamarádí. Přijeďte se přesvědčit sami!“

Doporučuje:

Petra Turtáková, koordinátorka kampaně na podporu Náhradní rodinné péče

Výlet za obrem Mázou započneme na parkovišti pod lesoparkem Horka, kde můžeme nechat auto. Alternativně se na místo dostaneme také autobusem, vystoupíme na zastávce Světlá pod Ještědem, Rozstání, dol.ves. Vstup do parku není zpoplatněn.

Odtud je to už jen pár kroků ke vstupu do lesoparku, který střeží třicetimetrový obr. Ten sice rád vyspává a chrápe, ale když mu návštěvníci zakřičí do ucha, vzbudí se a je připraven si s nimi povídat.

V parku děti zaujme také přírodní amfiteátr, ve kterém si můžete pustit mluvené slovo českých pohádek nebo písničky. Také zde naleznete lanové centrum pro děti a několik dřevěných domků.

Kdo má zdatné nohy, může vyrazit ještě na poznávací stezku po lesním okruhu, na které vás čeká řada zapeklitých hádanek.

Lesopark je krásný místem, které zaujme jak malé, tak větší děti a určitě se bude líbit i dospělákům.?

Aktivity projektu Budeme rodinou náhradní! Získání nových náhradních rodičů, podpora rodin se svěřenými dětmi, jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.
Rubriky